Server 2008 R2 Uzak Masaüstü (RDP) Bağlanılanların Listesini Oluşturma

Merhabalar,
Bu yazımızda Server  2008 işletim sistemli serverimıza uzak masaüstü ile bağlanılanları ve hangi ip adresi ve kullanıcı adı ile bağlandığının raporunu nasıl alacağımızı anlatmaya çalışacağım.Bu işlem için Server Manageri çalıştırıyoruz.Diagnostics > Event Viewer  > Custom Views  > Sağ tarafdaki menüden ise Create Custom Wiew i tıklıyoruz.
1
Karşımıza gelen ekranda ise ;
Logged : Ne kadar süre aralığı raporlanacağı sorulmaktadır.Anlık ve 30 günlük ayrı zaman dilimleri bulunmaktadır.İlgili rapor süresini seçiyoruz.
Event Level : Rapor çekilirken hangi özellikleri raporları seçeceğimizi belirliyoruz.
By Log : Bu kısımdan ise Rdp logu için gerekli raporu çekmek için ayarı yapacağız.Bu işlemler; Aplication and Services Logs > Microsoft  >  Windows  >  TerminalServices-RemoteConnectionManagers  seçiyoruz ve Ok tıklıyoruz.Karşımza oluşturduğumuz kurala isim verme ekranı gelmektedir.İsim olan ise RDP Connection veriyoruz ve  Ok tıklıyoruz.
2
3
Son olarak ise oluşturduğumuz kuralı görmeye geldi.Bu işlem için Event Viewer  > Custom Views > RDP Connections seçiyoruz ve RDP olarak bağlananların listesi karşımıza gelmektedir.
4
5
Bir Sonraki yazımızda görüşmek üzere ….
 
 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami