Merhabalar,

Bu yazımızda Server  2008 işletim sistemli serverimıza uzak masaüstü ile bağlanılanları ve hangi ip adresi ve kullanıcı adı ile bağlandığının raporunu nasıl alacağımızı anlatmaya çalışacağım.Bu işlem için Server Manageri çalıştırıyoruz.Diagnostics > Event Viewer  > Custom Views  > Sağ tarafdaki menüden ise Create Custom Wiew i tıklıyoruz.

1

Karşımıza gelen ekranda ise ;

Logged : Ne kadar süre aralığı raporlanacağı sorulmaktadır.Anlık ve 30 günlük ayrı zaman dilimleri bulunmaktadır.İlgili rapor süresini seçiyoruz.

Event Level : Rapor çekilirken hangi özellikleri raporları seçeceğimizi belirliyoruz.

By Log : Bu kısımdan ise Rdp logu için gerekli raporu çekmek için ayarı yapacağız.Bu işlemler; Aplication and Services Logs > Microsoft  >  Windows  >  TerminalServices-RemoteConnectionManagers  seçiyoruz ve Ok tıklıyoruz.Karşımza oluşturduğumuz kurala isim verme ekranı gelmektedir.İsim olan ise RDP Connection veriyoruz ve  Ok tıklıyoruz.

2

3

Son olarak ise oluşturduğumuz kuralı görmeye geldi.Bu işlem için Event Viewer  > Custom Views > RDP Connections seçiyoruz ve RDP olarak bağlananların listesi karşımıza gelmektedir.

4

5

Bir Sonraki yazımızda görüşmek üzere ….

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir