Merhabalar,

Bir önceki yazımızda G Data antivirüs managementserver kurulumunu anlatmıştık.Şimdi management server kurulumundan sonra elimizdeki lisans keyi ile managementserverin aktivasyonu nu anlatacağım.

Bu işlem için Başlat > Programlar > G Data ManagementServer  > İnternetten Güncelleme yi çalıştırıyoruz.Karşımıza güncelleştirme ekranı gelmektedir.Bu ekrandan çevrimiçi kayıt ı seçiyoruz.

1

Karşımıza kayıt ekranı gelmektedir.Kayıt numarası ve diğer bilgileri doğru bir şekilde giriyoruz ve daha sonra kaydol u tıkladığımızda register işlemini yapıyor ve bize kullanıcı adı ve parola mızı gösteriyor.Bu bilgileri saklamamız gerekmektedir.

2

3

Kullanıcı adı ve parolamızı girdikten sonra sıra virüs programı veri tabanını güncelleştirmeye geliyor.Bilgindiği üzere G Data 2 farklı tarama motoru kullanmaktadır.A ve B olmak üzere kullanmaktadır.(Bunlar Avast ve Bitdefender).Virüs veri tabanını güncelleştiri seçiyoruz ve aşağıdaki gibi ekran görüntüleri karşımıza gelmektedir.

4

5

6

7

Update işlemlerinin başarı ile tamamlandığını görmekteyiz ve lisanslama işleminin başarı ile tamamlandığını görmekteyiz.Bu ekrandan çıkıp G Data Management Serveri çalıştırıyoruz ve oradan Ayarlar > İnternetten Güncelleme yi çalıştırıyoruz.

8

Bu kısımda ise veri tabanlarının versiyonlarını ve en son ne zaman güncellediğini görebiliriz.Bu kısımdan Otomatik güncelleştirmeleri seçiyoruz

9

Bu kısım da ise veri tabanını ne zaman güncelleyeceği gibi ayarları yapıyoruz.Bu kısım default da pasif olarak gelmektedir.Biz el ile ayarlama yapıyoruz.Saatde bir olarak seçiyoruz ve Tamam ı tıklıyoruz.

10

Kullanmakta olduğumuz programın versiyonu nuda kontrol ettiriyoruz bir üst versiyonu varmı diye ve işlemleri tamamlamış oluyoruz.

11

Bir başka yazıda görüşmek üzere …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir