StorSimple nedir? Kurumlar için faydaları nelerdir? Tüm bunların yanıtının yanı sıra bu hibrit depolama çözümüne dair heyecan verici gelişmeleri de kısa bir yazıyla paylaşıyoruz.

StorSimple hibrit bulut depolama çözümleriyle kurumlar daha hızlı büyür, maliyetlerini %60’a kadar azaltır ve bulut ile bütünleşik kurum içi veri ve uygulamalara sahip olur. Haberler bunlarla sınırlı değil. StorSimple hibrit bulut depolama çözümlerine dair iki büyük heyecan verici gelişme de var: StorSimple Sanal Sunucu ve StorSimple 8000 Cihazları Güncellemesi. Bu teknolojilerle hem küçük ve orta büyüklükteki hem de büyük ölçekli kurumlar daha fazla iş yükünü ve kurum içi uygulamalarını hibrit buluta taşıyabilir.

StorSimple Sanal Sunucu

Bu teknolojiyle hibrit bulut depolama çözümlerini Hyper-V veya VMware üzerinde çalışan sanal makinelerde kullanabilirsiniz. Ayrıca Network Attached Storage (NAS) veya Storage Area Network (SAN) konfigürasyonu desteklenir.

Öne çıkan diğer faydaları da hemen sıralayalım:

  • Minimal IT altyapı ve yönetimine sahip küçük kurumlar için dağıtımı kolay, tek seferde bütünleşik birincil depolama, veri güvenliği, arşivleme ve felaket kurtarma çözümleri sunar.
  • Müşterilerin artık veri güvenliği ve felaket kurtarma çözümlerini ana veri merkezinde tutmalarına gerek yok. StorSimple Sanal Sunucu müşterilere tüm ortamlarda veri güvenliği ve yönetimi için yüksek ölçekli, tutarlı ve maliyet faydalı çözümler sunar.
  • StorSimple Sanal sunucu, diğer StorSimple çözümlerine tek noktadan yönetimi sağlayan StorSimple Manager tarafından yönetilir.

StorSimple Sanal sunucu, tüm dünyada önizlenim için paylaşıldı. Hemen başlamak için daha fazla bilgi alın.

StorSimple 8000 Cihazları güncellemesi

Bu güncellemeyle lokal alanlar ve daha yüksek performans sağlayan yeni StorSimple Bulut Cihazı tanıtıldı. Lokal alanlarla birincil depolar StorSimple 8000 Fiziksel Sunucuları’nda veya StorSimple Sanal Sunucu’da yerel olarak depolanabilir. Bu sayede bulut gecikmelerine izin vermeyen uygulamaların performans gereksinimleri için verileri Azure’da depolamaya gerek yoktur.

Öne çıkan faydaları aşağıda paylaşıyoruz:

  • Lokal alanlar, SQL Server ve Microsoft Hyper-V ve VMware sanal makineleri gibi yüksek IO gereksinimi olan kurum içi iş yükleri için ideal bir çözümdür. Bu gibi uygulamalarda müşteriler veri güvenliği ve lokasyon bağımsız felaket kurma çözümlerini Azure’ da kullanmaya devam edebilir.
  • Yeni StorSimple Bulut Cihazı mevcut cihaza göre çok daha güçlüdür.
  • Yeni StorSimple Bulut Cihazı Azure’da bir sanal makine gibi çalışır ve mevcut sürümün aksine yerel depolama için Premium Storage (SSD) kullanır.

Bu sebeplerden dolayı yeni StorSimple Bulut cihazı, StorSimple ile Azure’da kurumsal veri yedekleyebilen daha çok bulut tabanlı uygulamaya daha yüksek depolama performansı sunar. Müşterilerin yasal ve tüzel gereksinimlere uygun felaket çözümlerini uygulamaya zorlandığı bir ortamda, StorSimple bulut Cihazı felaket kurtarmayı bulutta çalıştırır ve onaylar.

Daha fazlası var!

Sanal makinelerin felaket kurtarma çözümlerinin otomasyonu için Azure Site Recovery ve StorSimple 8000 Cihazları’nda iş akışı sağlayan otomasyon senaryolarını tanıtıyoruz. Müşteriler artık Azure’da StorSimple ile verilerini ve sanal makinelerini koruyabilir.

Bu gelişmeler ile Microsoft, müşteri sorunlarına karşı eşsiz bütünleşik ve hibrit çözümler sunuyor. StorSimple hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kaynak : http://blog.microsoft.com.tr/?p=34491

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir